KOTY W SCHRONISKU

CAŁA PRAWDA O KOCIĘTACH (I KOTACH)

Domowe, duże i małe- razem 221, kocięta 136
(KOTÓW WOLNOŻYJĄCYCH DO SCHRONISKA NIE PRZYJMUJEMY)
(Koty do adopcji wydajemy wyłącznie po zbadaniu przez lekarza weterynarii).
KOTY CZEKAJĄ w Schronisku. Nie jest to pojedynczy miocik, tylko kilkanaście miotów, i wiele, wiele pojedynczych bied. Są czasem zdrowe, a czasem też niektóre chore na koci katar, niektóre mają leczone uszy. Zakrapianie oczu, czyszczenie uszu, zastrzyki. Smarowanie zmian skórnych. Uodparnianie czynne i bierne. Fartuchy, rękawiczki, dezynfekcja. Bieżące czyszczenie klatek. To codzienność. A wciąż nadchodzą nowe koty w tym, tak bardzo kotnym, roku.
Rozmnażający koty, najczęściej z rozbrajającym uśmiechem, mówią: “nie odrobaczyłem,. a trzeba”???, ” nie zaszczepiłem, a czy trzeba”? Bardzo się denerwujemy, ale cóż.. musimy być grzeczni…
A kotki, które rodzą w domach pi 2-3 mioty rocznie? Nie wysterylizowane przez właścicieli?Smutne..
A my co najwyżej tłumaczymy, rozdajemy ulotki. My, w Schronisku jesteśmy dla społeczeństwa, niestety także dla tego niewyedukowanego….(brak odpowiednich programów w szkołach mści się powszechną niewiedza o potrzebach zwierząt)., Część kiciusiów (pokaźna) jest gotowa do adopcji, już po szczepieniach p-ko chorobom zakaźnym. Każdy dzień w Schronisku dla zwierząt to czekanie…Małe kotki są .brane na ręce przez obsługę codziennie, lecz nie zastąpi to im domu z własnym opiekunem, intensywnej socjalizacji i spania we własnym, domowym łóżeczku.
Nadejdzie noc i znów dzień i znów nadzieja…
Część kotków na szczęście przebywa w Domach Tymczasowych OTOZ Animals, Oddział Kujawsko Pomorski (mamy takie domy!!!) – , lecz jest ich tylko kilka. Stamtąd kotki idą do domów stałych. Może i Państwo mogą nam pomóc? Zostać Domem Tymczasowym? Ten “kotny rok” to naprawdę wielkie wyzwanie dla Wszystkich Opiekunów kotów. Sterylizacja kotek i kocurów to jedyna rozsądna recepta na zapobieganie nadpopulacji tych pięknych zwierząt. Pamiętajmy o tym by nie przynosić nam ( często się wypłakując rzęsiście) kociąt do Schroniska.